ARMASTA TINGIMUSTETA

Ükskõik kui erilised me oleme, oleme me ikka kõik sarnased. Mitte midagi ei ole siin maamunal, mida ei ole varem olnud. Kui arvad, et ainult sinul on mingid kindlad mured, siis suhtle teiste inimestega või loe kirjandust ja saad teada, et me lihtsalt kordame ja kordame ja kordame. Kõik kordub, põlvest põlve. Jah, muutuda võib meie enda loodud keskkonna välimus ja kvaliteet aga psühholoogilisel tasandil on kõik korduvuses. Selle kvaliteet ja areng sõltub meist, sinust … ehk minust endast.

Tingimusteta armastus. Arutlen teemal, tingimusteta armastus, pikaaegsete elukaaslaste ja abikaasade vahel. Aastaid koos elades, võib juhtuda, et mingitel hetkedel kaotate üksteist üldse käest. Elate koos aga eksisteerite eri maailmades. Lisaks ootused. Ootused pakitakse meile juba sünniga kaasa, oled naine, sinu töö on see, oled mees, sinu kohustused on need. Abiellume ja siis hakkame ootama ootuste täitumist. Kui aga lastetuba ei ole vastanud eeltööna soo-ootustele, siis on pettumused ja tülid kerged tulema. Ohh üllatust, prügikast ei tühjenegi iseenesest, must pesu ei korjagi ennast ise kokku, soe söök ei valmigi iseenesest, perepuhkused ei olegi paketina laual ootamas. Suhte alguses oleme nii vahetud. Kuskil elurutiini ja laste saamise vahepeal kaob aga see lähedus ja hea tahe ära. Ehk pettud kuskil. Tunned, et oled jäetud üksi. Kõik me oleme näinud neid torisevaid abielupaare. Mõh paremale ja mõh vasakule. Kuidas käitud sina kui sinu elukaaslane tuleb koju halva tujuga? Kas sa tead kust ta halva tuju sai? Kas elukaaslane ise teab, kust ta halva tuju sai? Mida ta teeb oma halva tujuga? On juhtunud, et ta elab seda pere peal välja? Sinu peal? On juhtunud, et sina elad oma paha tuju pere peal välja? Tahtmatult muidugi. Tehes haiget nendele inimestele, kes tegelikult on sinu elus kõige-kõige. Kas sa oled rahul? Kas sa tahad nii jätkata? Te olete kokku saanud armastusest. Te olete olnud armastajad ja olete olnud hingesugulased. Vahel ei ole tõesti enam tagasiteed aga ma julgen arvata, et see protsent on väike! On olnud suur armastus, on see ikka kuskil alles, küll närtsinud nagu kastmata taim. Enamus meist ootab, et teine muutuks. Miks ta ei tee mu elu õnnelikuks? Miks ta ei aja mind naerma? Miks ta ei organiseeri mõnda vahvat olemist meile kahele? Miks ta ei tee mulle väikseid armsaid argipäevaüllatusi? Miks ta ei ütle, kui kallis ma talle olen? Ootame, et teine teeks. Mis annab meile alust loota ja oodata seda kõike teiselt, ise mitte midagi tehes? Ootamise eest? Mulle meeldivad selgeltnägijate sarjad, arvan, et enam mitte isegi nii teispoolsuse pärast, vaid elutõdede pärast. Kõrvu jäi Svami Daši mõte, et talle inimesed ei meeldi. Miks peaksid, ütles ta.  Nad tulevad selgeltnägijate vastuvõtule, et need nende mured sõrmenipsuga kaotaks. Inimesed ei soovi vaeva näha ja endaga tööd teha, ütles ta.

Mida sa tunned kui elukaaslane on pahur. Tunned ennast süüdi? Oled süüdi? Muutud ka pahuraks? Hea kui tüliks ei kisu? Poete õhtul mõlemad igaüks ise iseenda kaissu? Justkui koos … aga nii eraldi?

Me kõik teame, et muuta saame ainult iseennast. Lõpeta teise kallal virisemine! Vii virisemine nullini! Lõpeta ootused ja eeldused! Heas mõttes! Nullini! Selleks, et teha oma elust päikesepaiste, ei ole vaja aastakümneid redutada mungakloostrites, käia palverännakutel ega kummardada jumalaid. Kuigi mingil määral need tulevad kindlasti kasuks, et saada inspireeritud ja avardada silmaringi. Tegelikult on juba meie endi sees terve kosmos, tasub ainult kaas pealt kangutada!

Kui sa nüüd koju lähed ja su elukaaslasel juhtub olema paha tuju, midagi halvasti, siis kallista teda. Ole ta vastu lihtsalt hea. Lihtsalt. Paku teleka ees mossitavale kaasale lauale pannes midagi head hamba alla. Mis talle veel meeldib? Väike peamassaaz? Kael on kange? Silitamine? Poputa teda. Vaikselt. Nagu nähtamatu haldjas. Tingimusteta. Ära oota midagi, tee lihtsalt head.

Proovi!

Kuidas läks? Kas kõik läks nii nagu alati pahuratel päevadel … või oli midagi teistmoodi sel õhtul? Ma olen endam kui kindel, et said naeratuse ja tänulikke pilke ja saad rohkemgi pikas perspektiivis!

See ei tohiks olla, näe tegin, ühe korra. Nüüd ootan vastu. Kas sellest ei piisanud … aastaks? Ei. Võta see omale elustiiliks. Hoia oma kõige kallimaid! Ole siiras ja otsusta valida armastusega elu. See on sinu otsustada! Mitte kellegi teise! Teistel tegelikult ei ole siin sõnaõigustki.

Tingimusteta armastus on see kui sa ka tüli ajal ja peale tüli armastad. Kui te kuulate üksteist ära, räägite muredest ausalt. Lasete üksteisel rääkida. Üleliigseid emotsioone ei ole vaja. Ja kui lihtsalt annad oma inimesele kõrval mõista, et sa oled siin. Oled ja jääd. Sa ei kao kuhugi ja ei plaani ka.

Ja nagu võluväel, ei ole enam mustadel sokkidel nurgas, täis oleval prügikastil ega pesemata pesul, koristamata kodul enam mingit sisu ega sügavust … need asjad ei ole enam olulised … ja tõesti, mustad sokid kaovad nagu võluväel ise mustapesukasti või prügikott välja prügikasti … vahet ei ole enam, kui seda ka ise teed, need asjad ei määra enam su elu! Sul on nüüd nii palju rohkem! TEIL KAHEL ON NÜÜD NII PALJU ROHKEM! Ja uskuge mind, seda, mis teil kahel on ehk aastakümneid hiljem koos, kui te üksteist hoiate ja austate, on nii megapalju rohkem kui kahekümneaastastel verivärsketel elukaaslastel, kel veel kõhus liblikadki! Laseme imedel juhtuda! Laseme armastusel voolata!

SÜDAMETŠAKRA (Heart Chakra)
Asukoht: rinnaku keskel, rindade vahel.

Funktsioon: südametšakra funktsioon on eluterve nägemus endast, emotsionaalne tasakaal, enda suhestumine suuremasse pilti. Süda on teadvuse kese. Südametšakras elab headus ja usaldus – nii enda, kui ka teiste vastu.

Blokeerunud tšakra: blokeerunud südametšakraga kaasnevad süütunne, süüdistamine, väärtusetuse tunne, häbi ja hirm armastuse puudumise pärast ning emotsionaalne haavatavus.

Südametšakra värv on roheline.
Kristallid: aventuriin, krüsokolla, krüsopraas, türkiis, fluoriit.

KÕRGEM SÜDAMETŠAKRA (Higher Heart Chakra)

Asukoht: südametšakra ja kõritšakra vahel

Funktsioon: kõrgema südametšakra funktsioon on võime armastada tingimusteta ennast ja teisi. Seal elab empaatia, mõistmine ja kaastunne.

Blokeerunud tšakra: blokeerunud kõrgem südametšakra põhjustab kalkus ja jäikus, moondunud mina-pilti ja tekitab kadunud/eksinud tunde. Selle tšakra blokeering tekitab üksildase ja äralõigatud tunde. Samuti tekitada vajaduste teiste heakskiidu järgi.

Kõrgema südametšakra värv on roosa.
Kristallid: roosakvarts, morganiit, rodoniit, rodokrosiit, roosa kaltsiit, rubelliit, lepidoliit, kuntsiit jt.

Tule minu stuudiost läbi ja leia just sulle sobiv poolvääriskivist kaunis käevõru, mis toetab sind sinu sisemistes soovides ja muutustes:

Kristel Vask