Väljakutse 2020 , 1 osa

Ma vist ei ole eriti endale väljakutseid esitanud ega ka suuri uusaastalubadusi lubanud. Ju ei ole midagi inspireerivat olnud. Seega olen praegu päris huvitavas vaatepunktis. Olles juba olnud mõned päevad huvitavas energias, otsustasin selle mõtte 26ndal jaanuaril välja hõigata. Avalikult välja öeldes tundub mõte justkui rohkem päris ja ametlik. Ja kes see soovib oma sõnu süüa? Justkui lõikaks omal ise ära taganemistee, kindlustamaks, et asi saaks teoks.

RIIETUSESEMETE MITTE OSTMINE, 26.01.2020 – 25.01.2021

Lisatingimused:

  • Olemasolevate riiete kasutamine terve aasta lõikes.
  • Osta võib: pesu, sokid, sukad, sallid, kindad, vajadusel jalanõud, spordiriided, ujumusriided, ehted.
  • Lubatud on riietusesemete ise õmblemine ja olemasoleva tuunimine.

Pärast väljahõiget oli nii huvitav ennast jälgida. Esiteks hakkas fantaasia metsikult tööle!

  • Kui sa ei ole seotud kohustusega vastata standarditele, siis on sulle kõik muu lubatud. Standardid on poetooted. Kõik muu, mis on lubatud, on luba käia ringi kui kaltsakas … või minna riietumisega “hulluks”. Ja kes julgeb iitsatadagi?!
  • Väljakutse võimaldab alati uuendada oma garderoobi ise õmmeldud esemega. See on ka põhjuseks õppida korralikult õmblema!
  • Väljakutse jätab võimaluse tuunida olemasolevaid riideesemeid. Vauuu! Uhhh! Mis nüüd kõik võimalik on! Kui midagi tuunid … sa ei näe ju vaeva, et asja igavamaks teha!
  • Ma saan süümepiinadetta minna kasvõi viiele järjestikusele sünnipäevale samas seltskonnas ühe ja sama kleidiga! Ja ma teen seda täiesti uuel tasemel täiesti teise tundega!
  • Kui poepiirangut ei ole, siis sa ei viitsi õmmelda, olgem ausad. Nii lihtne on minna poodi ja riideese osta, kui kulutada tunde mõtlemisele, et mida õmmelda, kui kulutada tunde kanga, niitide, lukkude jne otsimisele, et idee teostada ja kulutada tunde, et see valmis õmmelda. Lisaks on kvaliteetse/moodsa kanga korral riideeseme hind palju suurem kui end tavapoeriietesse riietades (va kallid disainriided/kallid firmariided).
  • Mul võiks nüüd jääda raha milleksi muuks … mh!? Ei?
  • Aja kulule, mida ma kulutasin enne riiete ostule mõtlemisele, ma ei saa öelda, et ma nüüd edaspidi mõtlen vähem … arvatavasti on kohti, kus mõtlen kõvasti vähem ja kui läheb õmblemiseks/tuunimiseks, siis arvatavasti teen kõik aja tasa. Muutub aga kindlasti see, kuidas ma riietest mõtlen.

Tänaseks on väljakutse esitamise neljas päev. Ma ei ole midagi omale ostnud. Mitte midagi. Veel on ju vara ka. Suure hirmuga käin naisteriiete riidepoodidest suure kaare ja kiiruga mööda. Tunne on, et “Kristel! Kirjuta omale igale poole ja suurelt “šoppamine endale on keelatud!” ” Midagi uut loonud, õmmelnud või tuuninud ma ka ei ole. Lihtsalt mõnulen selles uues energias.

Öeldakse, et 2019 aasta seisuga said eelmise tsükli kokkuvõtted tehtud ja nüüd loome endale uut 12 aasta pikkust elutsüklit. Vaatan minagi minevikku ja teen siia väikese kokkuvõtte oma fotograafiaastate fotoeesmärgil tuunimistest, meisterdustest ja näputööst.

Vaatame lähiminevikku

Oma fotograafiaastatel olen lihtsalt foto jaoks midagi õmmelnud või tuuninud. Ainult foto jaoks ei olegi raske midagi tuunida või ajutiselt kokku panna. Pildistades saab vaatenurka valida ja riideid näiteks klambriga keha järgi kokku tõmmata või ka suvaliselt kokku õmmelda (masinaga, käsitsi). Vajadusel on photoshop mõnusaks vahendiks, et veel siluda, kui midagi jäi ebarahuldavalt:

2013. Tavalisest poehõlstist sai alumise osa lisamisega romantiline kleit.
See kleit sai õmmeldud üheks stiilipeoks “stripparid ja meremehed”, oli ehk teema ja aastal ehk 2009 (?). 2019 aastal sai see kleit uuesti kasutust kui fantaasiafoto teemaks sai Paabulind. Lisasin kleidile tüllist “saba” ja ka varemalt juba tülliga tuunitud krae. Lisapildid ja postitus sellest fotosessioonist asuvad siin.
2018. Tüllist meisterdatud seelik võib olla ka keep … Lisaks on siingi näha tülliga tuunitud kraed.
2018. Korduvad elemendid einevas idees. Must tüllseelik on saanud peale mustaks värvitud mummud. Lisaks on näha sama tülliga kaunistatud krae. See on üks imeline krae! Minu suur lemmik!
2018 … ja lisame liblikad …
Postitus fotosessiooni kohta on siin.
2017. Mandalakujuline kaelakee kombineeritud … vist kõigega, mis oli musta värvi :)
2011. Foto: Heili Mägi. Pildil on mul kaelas kaelakee, mis kuulub tolle perioodi esimeste käsitööehete hulka.
2019. Teemasse sobinud ja taaskasutusest soetatud kaks numbrit suuremad pruunid sametpüksid lihtsalt külgedest parajaks õmmeldud.
2013. Ümber tuunitud jakk – pikkade varukate asemel on kolmveerandid ja pitsist osaga.
Hall periood, 2014. Minu tavaline olemus kajastub siit pildilt päris hästi. Lisaks pooleli olevale kleidile, on pildil uue katte saanud kušet ja tool ning seinal Itaalias maalitud pliiatsijoonistus.
2013. Hall hõlst fotosessiooni tarbeks.
Hall periood, 2014. Proovisin kangast värvida hajutatult.
Hajutasin värvi Peipsis edasi :D
Hall periood 2014. Juba tehtut saab edasi tuunida. Siin pildil on seelikule lisatud hõbedaks värvitud pallikesed.
2012. Abielu esimese aasta fantaasiafoto fotosessioon. Foto: Tiina Villako, fototöötlus on ise tehtud. Selle kleidi korda tegemine oli suur töö. Pesin, valgendasin, triikisin väga kaua, sest kohti, mida triikida, oli lõputult :) Lisasin kleidile beezid kangaroosid.
2014. Kudumitega tuunitud rula.
2013. Tuunitud varukad.
Kuldne periood, 2017. Mustad püksid said omale kuldsete pükste harud.
2017 … ehted, ehted, ehted, … neid on alati nii hea jälle kasutada. Pildil on enda tehtud poolvääriskividest ehted ja ka pitsist valmistatud kaunistus. Lisapilte sellest imelisest fotosessioonist näeb siit.
Teksaperiood 2016. Harutasin ühe vana lipsu üles, võtsin sealt lõike ja õmblesin teksalipsu.
Teksaperiood, 2017. Lisasin pluusile valgendajaga valgendatud teksasüdame.
2014. Maika sai Egiptusest ostetud pluusist pealuu ja tindiplekiga püksid said plekkidele minu teksadelt taskud.
2014. See idee on veel teostamata! Suled on alles!
2011. Foto: Heili Mägi. Kleit sai tehtud ümber, väiksemaks. Kõik muud aksessuaarid ja ka kingade värv, on juurde tuunitud, meisterdatud. Vaata ka küüne värvi!
2014. Lisatud teksasang velvetpükstele.
2014. Teemasse sobivas toonis vanaisa lips sai südamekese.
2014. Lisasin jakile taaskasutusest leitud tikandpildi.

Kompositsioon võib tekkida ühest asjast. Leiad pidepunkti ja ehitad sellele kõik muu üles. Näiteks üleval oleva kolme pildi seeria sai kõik alguse poja pruunidest auguga pükstest. Lisapilte ja tegemisi samas teemas näeb lisaks siit.

2019. Fotosessiooni/fantaasiafoto kulud ei pea olema suured. Kõik oleneb, kui paljuga saad ise hakkama ja kui palju on vaja juurde teenusena ja/või asjadena osta.
2019
2019. Selle pildi tegemiseks oli vaja ainult soovi ja valikute tegemist olemasolevate aksessuaaride ja muude asjade seast. Juustesse on sätitud enda tehtud kaelaehe. Tegemist on selfiga.
2019. Seelik on õmmeldud õmbleja juhendamisel.