Fantaasia “Raagus puu”

Kuidas see nüüd kõik märtsikuu päikese all alguse sai … mh, ei mäletagi nii täpselt enam … pidime vist Kaisaga pildistama minema … ja kuna see oli selline natuke uitmõte, siis ma ei viitsi ju niisama pildistada, siis võiks juba midagi natuke teistmoodi teha …  mäletan, et Kaisa tõi mulle näidata üht oma süsimusta kleiti, mis pidi olema pikk ja alt lai … ja kui ta selle mulle näidata tõi, siis selgus, et tema ema oli selle juba mingiks ürituseks lühikeseks ja kitsaks lõiganud : ) … ja kuna Kaisa arvas, et seda kleiti ta enam ei kasuta sellisel kujul, siis ta võib selle julgelt minu kätte anda ja ma võin seda oma äranägemise järgi “ümber teha”. Kleidi ülaosa oli väga viis fotosessiooniks.

Jaa, … võtsin kleidi oma koju … ja sealt see kõik siis algas. Mingi hetk otsustasin, et teen siis eraldi alumise osa juba, et saab ka igapäevaselt edaspidi kasutada.

Ja nii ta läks ja läks … idee arenes. Mul on ka üks väike siht aga sellest kunagi hiljem ; ) Asi lõppes sellega, et kõigest alguse saanud kleit ja tema ülaosa – see kõik jäi välja.  Pildistamiskoha vaatasin välja päev varem … ilm oli siis sarnane kõige ülemistele piltidele – korraks maha tulnud lumi ja vesi ja ma lootsin, et homseks miskit ei muutu. Muutus küll! Juba kell 7 hommikul oli imeterav päike väljas! Päikest ma sel päeval ei soovinud : P Päike määras ära väga paljugi – piltide iseloomu ja teostusvõimalused. Sel korral siis nii. Valik lõppvalikust välja jäänud piltidest kerge töötlusega :

Kuna sellele pildistamisele jätkus ka Jaanika Stuudio riiete pildistamine, siis oli mul olemas kohe üks vahva assistent Jaanika näol. Oma lahke käe ulatas ka väga andekas Tania Aland ja Kaisa kaasa. Nad kõik olid mulle ja Kaisale väga suureks abiks ja silmadeks ja käe pikendusteks! Megasuured tänud teile! Ja siin on need paar pilti mida ma tegelikult vajasin:

0049_ronk-Edit-Edit 0090_ronk-Edit-EditFroufrou seelik, tuunitud krae, käsitöö kõrvarõngad ja munad “pesas”: Kristel Vask käsitöö

Jumestus: Krista Kattel

Soeng … ehk linnupesa: Janeli Suits

Mustad linnud: TÜ loodusmuuseumi zooloogiamuuseum

Assisteerisid: Jaanika Sokk, Tania Aland ja Artur