Fantaasia “Raagus puu”

Kuidas see nüüd kõik märtsikuu päikese all alguse sai … mh, ei mäletagi nii täpselt enam … pidime vist Kaisaga pildistama minema … ja kuna see oli selline natuke uitmõte, siis ma ei viitsi ju niisama pildistada, siis võiks juba midagi natuke teistmoodi teha …  mäletan, et Kaisa tõi mulle näidata üht oma süsimusta kleiti, mis pidi olema pikk ja alt lai … ja kui ta selle mulle näidata tõi, siis selgus, et tema ema oli selle juba mingiks ürituseks lühikeseks ja kitsaks lõiganud : ) … ja kuna Kaisa arvas, et seda kleiti ta enam ei kasuta sellisel kujul, siis ta võib selle julgelt minu kätte anda ja ma võin seda oma äranägemise järgi “ümber teha”. Kleidi ülaosa oli väga viis fotosessiooniks.

Jaa, … võtsin kleidi oma koju … ja sealt see kõik siis algas. Mingi hetk otsustasin, et teen siis eraldi alumise osa juba, et saab ka igapäevaselt edaspidi kasutada.

Ja nii ta läks ja läks … idee arenes. Mul on ka üks väike siht aga sellest kunagi hiljem ; ) Asi lõppes sellega, et kõigest alguse saanud kleit ja tema ülaosa – see kõik jäi välja.  Pildistamiskoha vaatasin välja päev varem … ilm oli siis sarnane kõige ülemistele piltidele – korraks maha tulnud lumi ja vesi ja ma lootsin, et homseks miskit ei muutu. Muutus küll! Juba kell 7 hommikul oli imeterav päike väljas! Päikest ma sel päeval ei soovinud : P Päike määras ära väga paljugi – piltide iseloomu ja teostusvõimalused. Sel korral siis nii. Valik lõppvalikust välja jäänud piltidest kerge töötlusega :

Kuna sellele pildistamisele jätkus ka Jaanika Stuudio riiete pildistamine, siis oli mul olemas kohe üks vahva assistent Jaanika näol. Oma lahke käe ulatas ka väga andekas Tania Aland ja Kaisa kaasa. Nad kõik olid mulle ja Kaisale väga suureks abiks ja silmadeks ja käe pikendusteks! Megasuured tänud teile! Ja siin on need paar pilti mida ma tegelikult vajasin:

0049_ronk-Edit-Edit 0090_ronk-Edit-EditJa kui aus olla, siis tegelikult välja jäänud piltide seas (ülal) on veel mõned lemmikud, mida tahaks korralikumalt “töödelda”. Ehk tulevikus.

Tagajärg. Tagajärg on see, et Kaisa vist ei lähe enam mitte kunagi fotograafi juurde. See oli tal esimene ametlik poseerimine ja viimane : P Miks? : ) Sest ma tegin ta niiiii koledaks! Mitte ilusaks! Kes siis tahab pildil kole olla?! Mina vaatan neid kahte viimast pilti ja teate, mida ma mõtlen? Kaisa on nagu varakevadine raagus puu. Juustes on tal linnupesa koos kolme munaga. Ja ise olen endaga ja oma tööga VÄGA rahul! : )

Tänase seisuga on vett kõvasti merre voolanud … ja Kaisa, mulle tundub, on juba ehk mulle tsipake andestanud ja on nõus ka ilusa fotosessiooniga!! ; ) Elame näeme! : )

Froufrou seelik, tuunitud krae, käsitöö kõrvarõngad ja munad “pesas”: Kristel Vask käsitöö

Jumestus: fotograaf-jumestaja Krista Kattel

Soeng … ehk linnupesa: juuksur Janeli Suits

Mustad linnud: TÜ loodusmuuseumi zooloogiamuuseum

Assisteerisid: Jaanika Sokk, Tania Aland ja Artur