Stiilselt reisile

Kui ma alustasin esimeste kleitidega, siis ma olin väga vaimustatud ideest teha kiire nädalalõpu reis mõnes kaunis Euroopa pealinnas ja seda nii, et ma mahun oma linnariietusega 8-10kg lennupagasi piirangusse. See oli huvitav väljakutse. Kahjuks jah, esimene asi, millest ma loobuma pidin, oli fotokaamera, sest isegi minimaalvarustusega võtnuks see enda alla 2kg. Kaaluliselt hoidsin kokku ka jalanõude, käekottide, vööde ja jakkide pealt. Valisin kapist sellised aksessuaarid, mis sobisid kõikide kaasa võetavate kleitide ja seelikutega. Seega läks kohvrisse või otse kasutusse üks vöö – ilma metallosata, ühed saapad jalga, üks käekott. Nende kahe punkti jälgimine jättis mulle rohkem ruumi hullata riietusega. Minu eesmärk oli kaunis linnas kaunis välja näha.

Üks reiside vaieldamatu lemmik on kahest kangast ja kahte pidi kantav kleit. Jah, pigem valin siin kunstkiust kangaga kleidi, sest see ei kortsu, pestes kuivab kiirest ja ei vaja otseselt triikimist. Plekid ei jää ka kanga sisse liiga kergesti.

Teine minu lemmik reisidel on must šifoonist hõlstkleit. See on oversize suuruses must kleit, mis mahub selga suurustele S kuni L. Seda kleiti võib kanda rannas bikiinide peal, “tädi” juubelil väikese musta diskosaali kleidi peal, pükskostüümi peal. Seda on lihtne eemaldada ja seeläbi hetkega oma välimust muuta. Ka on ta mahuliselt nii väike, et mahub kotikesse.

Veel üks vahva mõte on õmmelda ühest aga kahepoolsest kangast kleit. Kasutasin seda mõtet ühe imelise siidkanga peal. Hommikul läksin välja heledama kleidipoolega ja vahetasin kleidi poolt lõunasöögil, restorani toalettruumis. Hotellitoast kaasa olin võtnud teist värvi vöö, mis sobis ideaalselt uue outlook’iga.