“Hästi tabatud hetk”

Ei taha nüüd ilusat ära rikkuda … aga … hästi tabatud hetked … need tuleb ise luua! Anda juhusele võimalus. Kodus oma inimesi või sõpru toredal koosviibimisel … või ka tegelikult pikemal juubeliüritusel või pulmapeol fotograafina, seal saab pikalt ja vaikselt pika toruga inimesi jälgida ja “häid hetki” oodata-vaadata-tabada. Tellitud fotosessioon kestab aga mingi kindla aja ja paratamatult tuleb seal NEED HETKED kohapeal ja kiiremini ISE LUUA. TEADLIKULT. Vahel on see see koht, kus fotograaf ütleb: “Tee midagi.” :)) Siis sa tegelikult võiksid teadlikult midagi teha, tegevus, mis ei ole otse kaamerasse suunatud ;) Tunneta oma keha, liiguta oma riideid, mõtle, kuidas võiks pildil ilus jääda, püsi hetke ja vaheta asendit. Vaata, mis on Sinu ümber, mis tõmbab enda poole, mis ideed tekivad.

Kuidas mina püüan saada häid pilte? Esimesena pähekargav lemmikvariant on, et oled julge. Julged olla loov ja teed seda, mis just üleval kirjeldasin. Ja mis on kõige olulisem – ÄRA KARDA VÄLJA NÄHA KOOMILINE VÕI NAERUVÄÄRNE VÕI NALJAKS VÕI LIIGA SEKSIKAS VÕI LIIGA UHKE KEHAHOIAKUGA jne! Hetkel räägin vist rohkem endast :) Aga kindlasti on minusarnaseid veel! ;) Toon mõned näited ja kirjutan natuke lahti oma mõtteid seoses pildistamisega.

Seniks kuni ma suudan enda üle kaasa naerda, seniks on minu jaoks kõik ok :) Jah, mõned pildid on sellised minust, et ma ei taha neid vaadatagi mitte, rääkimata, et neid näiteks tooksin :)) Aga kuna klientidest ei sobi “koomilisi ja naeruväärseid ja imelikke” pilte alleski hoida, rääkimata, et ma neid avaldaks … ma isegi ei tihka sarnaste piltide avaldamiseks luba küsida :)) … siis toon rõõmuga näite enda kiire, lühikese ja konkreetse fotosessiooni põhjal. Naermine on lubatud:

Näide

Ülal: veel sätin, laine üllatas oma suuruses :) Külm oli see esimene pahvakas otse loomulikult! :) Hea kaadri oleks saanud pärast seda kaadrit … hetkel seda pakkuda ei ole, sest fotograaf ei olnud valmis ujuma ja vaatenurka muutma :) … ja ma ise keerasin liialt selja siia vaatenurka … aga eriti uhke olen ma enda piltide üle, kus (pärast esimest üllatust loomulikult) suudan ette manada näo, kus jääb mulje, et enam mugavam ja soojem ja mõnusam ei saa olla, mis siis, et külm vesi on krae vahel, jalad märjad, liivaterad suus ja ninas ja kõrvas ja tuul võib olla lõikavalt külm! :)

All: Täiesti tüüpiline pilt! Kõik on valesti! Va loodus! :)) Ärge kartke neid pilte! Neid on vaja, et saada neid … neid, mis on päris all :)
Näide Näide

All: pesuehtne pesupäev :)))
Näide

Järgnev: no enam “paremaks” ei saa minna!!! Ausalt :))) … mulle meenuvad millegi pärast metsikud kappavad hobused :)))

NäideVahel on pildil kõik ok … va see imetilluke ja kõik ära rikkuv tilluke nüanss … kleidi rabamiseks teel olev imelik harkkäsi … no see pilt ei ole veel kõige hullem näide. Vahel aitab uus kaader aga elu on näidanud, et vahel ei aita see ka :) Lihtsalt inimene unustab kontrollida oma mingit kindlat kehaosa … hea, kui ma seda siis märkan kohapeal ja mitte kontoris ja arvutist pilte üle vaadates … See on koht, mida võiks natuke enne fotosessiooni endale teadvustada ja teadlikult fotosessiooni ajal vaikselt kaasa mõelda, läbivalt.

Kristel

Vahel piisab “pea maha lõikamisest” ;)

Kristel

All: vahel on mõni totralt kiiksuga pilt just täpselt nii mõnusalt totter, et muutub lemmikuks!

KristelEdasi … aitab minu üle naermisest nüüd küll ;) Mul on oma klientidest sama sugused vahekaadrid! ;) Nüüd mõned kaadrid, mis mulle väga meeldivad ja mis sündisid just tänu neile totratele vahekaadritele:

Kristel
KristelKristel
Järgnev: täiuslik kaader Kristinilt! Ainult natuke tuunisin foto toone jne. Muidu täiesti originaal. Vaatenurk, kõrgus – super! Ma ei lõiganud seda millimeetrit ka mitte.

Kristel

Lemmik! Pilt mille pärast oli seda fotosessiooni vaja:

Kristel Kõik need fotod tegi minust Kristin Kongi! Käisin tema juures kaasas ühel koolitusel, kus ta tegi mulle vastavalt õpetustele jumestuse ja teades, et ta läheb sügisel kooli fotograafiat õppima, siis andsin talle pihku ka oma hirmkalli kaamera! Tänud Sulle, Kristin! Mul oli nii hea meel näha Sinu elavat ja säravat naerunägu pärast Sinu elu esimest nö ametlikku modelliga fotosessiooni, mil ütlesid, et ” nüüd sain küll fotopisiku külge!” ;)

Ja veel … seoses piltidega ja pildistamisega. Elu on tore ja vahva! Naudi seda! Laseme end vabaks ise endale tekitatud piirangutest ja seintest ja moraalinormidest ja piiridest. Lubage endale ilusaid hetki ja süütut rõõmu! Riided saab pärast ära pesta! :) Ja soe tušš või vann pärast toredat pildistamist käib ainult asja juurde! :) Mõnusad soojad ja pehmed vahetusriided peavad muidugi kaasas olema sellisel pildistamisel. Miks mitte ka soe tee jaheda ilmaga või värskendav vesi palava ilmaga või väike naps kui autoga ei sõida ja oled kabuhirmus kaamera eest ;) See hirm kaob kui lubad endal olla. See oleksi minu lemmikvariant kui pildistan :) Teine variant on AEG. Ma olen nende väga väheste seas, fotomaailmas, kes otseselt kella ei vaata (kui seda koht või sündmus ei nõua). Kui ma näen, et oled avatud, siis ma ei hakka Sind kohe kindlatesse poosidesse panema. See võiks olla pigem meie koostöö … lähtuvalt kohast ja võimalustest ja Sinu keha loomulikust liikumisest. Klientidega, kes on väga pinges, kasutan ma meeleldi ajafaktorit heade hetkede püüdiseks. Minu praegune praktika näitab, et esimese tunni jooksul inimene kontrollib end väga hoolega. Ta on teadlik endast. Teisel tunnil vaim väsib :) Ja siis ruulin mina! :) Minu lemmikpildid tulevad siis! Inimene on vabam, vähem pinges, vähem kontrolliv, vähem … , kõike vähem. Kolmanda tunni alguseks on tavaliselt kõik täiesti läbi ja väsinud, nii fotograaf kui klient :)

Nii pildistan mina. Nii näen maailma mina. Kahjuks ma ka töötlen oma pilte sama loominguliselt. Miks kahjuks? Sest see teeb mind aeglasemaks. Ma tunnetan pilte ühekapa. Vahelt töötlen mõne pildi täiesti erinevalt teistest, see see pilt on tekitanud minus mingi tunnetuse … Minu tagantkiirustamine ei ole kindlasti hea mõte … see tekitab minus ainult pinget ja pinges ma ei saa ei magada ei süüa ei tööd teha :)) Et minu juurde on oodatud kõik kliendid, kellele sobib minu maailmavaade ja tööstiil ;) Kui Sinu eesmärk on kohe ja kõike ja kiiresti, siis ei ole sa kindlasti minu klient. Mõttekoht.

 

Kirjutamiseni,

Kristel