Hellitusega Kõnnuverest

22.09.2018 PÖÖRIPÄEV

Sügisene pööripäev on aeg, mil valge aeg päevast ja pime aeg päevast on täpselt sama pikad. See on aeg pakkuda maailmale oma südant, olla valmis vaatama kõike toimuvat armastavalt ja mõistvalt. Aeg on olla enda ja teiste suhtes lahke ja heldekäeline, pakkuda lahkelt kõigile oma suurejoonelist hinge, jagada, anda, teiste eest hoolitseda (loe mõnusat teksti pööripäeva kohta lisaks siit). See on aeg vaadata enda sisse ja lasta lahti sind enam mitte teenivatest uskumustest, hirmudest, solvumistest. Aeg lasta lahti kõik sind mitte teeniv, et kosuda puhta hingena talvisel puhkeperioodil ja et tärkaval kevadel taas imeliselt looma hakata.

Kõnnuveres toimus sügisese pööripäeva tähistamine koos šamaan Karen Kuldnokk‘aga. Imeline aeg tänulikkuse pühitsemiseks. Sügisesel pööripäeval on sajandeid kummardatud ja ohvriande toodud erinevatele viljakust ja saaki sümboliseerivatele jumalatele. Sügisese pööripäeva jumalad on viljakuse ja tööjumalanna Demeter, Valguse Poeg Mabon, sugulise armastuse ja viljakuse kehastaja Ištar, kevadise tärkamise jumalanna Persephone, viljakuse, elu, loomade, rikkuse ja allilma keldi jumal Horned (jumalate pildid internetist):

Kõnnuvere on on üks armas koht, mis tasahilju hiilib südamesse, mõtetesse ja olemisse … ta ootab sind kannatlikult, ootab sind ja mind ja meid … et imed saaksid sündida, et meie saaksime avarduda.
Küllus on meie kõigi õigus. Küllus algab sinu peast, sinu mõtetest, võta ta oma ellu vastu õrnuse ja armastusega … nagu armastuski tahab liikuda, saades ja andes, nii on ka küllusega …

23.09.2018

Mis on elu? Elu on hetked. Hetked, mida hingena igavikku kaasa võtta. Kõnnuvere paradiisilik sügispäev tiigil … ja põllul:

18.08.2018

Fotolaager Kõnnuveres:
Telgitagune foto (ülal): Anneliis Voore

Telgitagune foto (ülal): Anneliis Voore