Paha päev

mai 2017:

Sa tulid et anda
aga sinust sai võtja

sinu kingitud naeratusest
sai kurbus minu suul

sinu õnnesoov
muutis mu õnnetuks

sa tulid, et kallistada
aga mu rusikas oli juba tuules

tulid, et öelda ilusaid sõnu
need aga sõimuks muutusid mu suul

tulid et teha koos –
aga kõik jäigi tegemata …

vägivald vaimus
ja vihkamine kehas

kuhu kadus tasakaal,
vaikus, õnn ja rõõm?

kõik see, mis on tegelikult hinges
otsekui vangis ogadega seinte ja trellide taga

tahan välja!

verised küüned kraabivad valusaid vanglaseinu

surmaagoonia

Nii kõvasti heast ja õiglasest hoidsin kinni,
et lõmastasin kõik … iga kuradi kord!

Mul on üks tuttav, kes on alati nii soe ja armas ja rõõmus … küsisin, et kuidas temal, kui keegi teeb liiga, kuidas ta saab jääda heaks ja toredaks ja nii, et ei kogu endasse ega muutu teiste vastu vastikuks … kas ma just nii ausalt küsisin … aga mulle meeldib, mis ta vastas … ta ütles, et ta nutab vaikselt omaette ära selle valu. Nutab … nutt on vabastav … Miks ma kirjutan sel teemal? Minul on nagu karma küljes, tõmban kogu aeg samu ja samu olukordi ligi, olukordi, kus tunnen, et nui neljaks peab keegi minult saama midagi odavamalt või tasuta või nende endi tingimustel ja lisaks, et ma oleksin nagu kohustatud. Kuidas saab inimene olla kohustatud midagi andma teisele? Anda tuleb südamest ja rõõmuga ja ise. Mitte vastata nõuetele. Mitte nõuda. Mitte eeldada, et tuleb saada. Antakse sellele, kellele tahetakse anda. Ma olen neist olukordadest nii väsinud, et ma ei meeldi enam endale, lihtsalt sülitan ja tatistan ja keen vihast (nii piltlikult kui päriselt) kui kõik taas kordub ja kordub ja kordub. Ei aita seletamised ega oma mätta tutvustamine. Igaüks istub uhkelt oma mättal ja nõuab. Aga mul ei ole sellist toodetki! Ei otseses ega kaudses mõttes. Inimestel on ootused. Aga need on nende ootused! Mitte minu. Vabandust. Olen proovinud heaga – pikalt ja laialt seletades ja halvaga – pikalt ja laialt pikalt saates … ja olen ka nõudmistele allunud ja lisakski kinkinud. Võta kui tahad, võta kõik, mis soovid. Tahad veel midagi? Aga ei, ükski lähenemine ei oma minu jaoks kindlat pinda. Lihtsalt ei tööta pikas perspektiivis. Täna ma nutan. Nutan seda valu. Kibedad pisarad voolavad mõõda põski. Tunnen kuidas hakkab kergem. Kui nii palju kibedust on aastatega kogunenud sisse, siis tegelikult on päris raske nutma hakata. Pean harjutama. Millegi pärast on romantilisi draamafilme vaadates lihtsam nutta või nutta kui keegi on läinud kaduma või kui varjupaigas on kurb loomake. Siis on millegi pärast väga lihtne. Tundub, et nutt võiks minu puhul töötada küll … Nii saan jääda inimeste vastu heaks ja toredaks ja viisakalt oma “toodete” piiridesse, viisakalt … viisakalt end väljendades ja kõik “üleliigse” välja nutta … üksi … vaikselt … valust … viisakalt … ilusasti … ilma teistele haiget tegemata … sest ma ei taha teistele haiget teha. Mitte kuidagi ei taha. Mitte kunagi ei ole tahtnud. Ma lihtsalt ei ole nii tugev … ma ei jaksa kõike …

Valgusesaar:

Karmaseadus. Mida külvad, seda lõikad. Armastades ja väestades teisi, saame me tervendada oma karmasuhteid. Kui meil on kellegagi probleeme, tuleb alustada sellest, et hakkame soovima sellele inimesele head. Sellest saab alguse karma tervendamine. Me kanname oma karmat üksnes senikaua, kuni oleme antud õppetunni ära õppinud. Rumalus hoiab meid ikkes. Vabastada saab end läbi teadvustamise ning armastuse jagamise. Kui meie uskumused elu kohta ei tee meid õnnelikuks, muutkem neid NÜÜD. Mida kõrgem on meie vibratsioon, seda kiiremini tegude viljad ilmnevad. Kui  meie eludes toimib juba silmapilkne karma, siis ei luba hing endale enam võlgade kuhjumist. Praegu on karma lõpetamise aeg. Meil on juurdepääs oma eluderaamatule Akašši kroonikates ning me saame tasakaalustada oma võlgu meditatsioonis. Kui oleme teinud kõikvõimaliku, et tervendada situatsiooni või suhet, aga tulemust ei ole, võime paluda meditatsioonis Karma Valitsejate sekkumist ning taotleda vabanemist karmakoormast, kui see on kooskõlas kõrgema plaaniga. Kui soovime nautida helget tulevikku, tuleb maksta ära oma vaimsed võlad ning luua endale headest tegudest, sõnadest ja mõtetest krediit universumi pangas.

Külgetõmbeseadus. Sarnane tõmbab sarnast. Meie kogemuse määrab vibratsioon, milles võngume.

Allasurumiseseadus. See, mida me alla surume, kasvab meie sees ning imeb meid energiast tühjaks. See, mida eemale lükkame, saab jõudu juurde. Et millestki vabaneda, on vaja probleemiga silmitsi seista ning see transformeerida. Vahel on vaja ka lihtsalt kogemusest läbi minna.

Projektsiooniseadus. Me peegeldame oma sisereaalsust väljapoole ning kohtame välismaailmas enese loodud projektsioone. Muutes oma uskumuste mustreid, muutuvad ka meie poolt välismaailma saadetavad projektsioonid, mis omakorda muudavad meie kogemust reaalsusest.

Peegeldusseadus. Me ei saa kunagi muuta kedagi enesest väljaspool, vaid üksnes iseennast. Muutes iseennast, muutuvad ka peegeldused, mida välismaailmas kohtame.

Vooluseadus. Andmine ja saamine peavad olema tasakaalus. Loodus ei salli tühja kohta. Suhetes peab toimuma kommunikatsioon. Armastus peab voolama. Samuti raha. Tuleb lasta energial voolata ning liikuda edasi pärivoolu. See toob kaasa külluse. 

Külluseseadus. Tõeline küllus on rahuldus sellest, mis sul on. Küllus hõlmab armastust, rõõmu, õnne, jõukust, õitsengut, edu, elujõudu, naeru. Küllus väljendab energia voolamist meie elus. Küllus on meie sünniõigus. Tuleb end sellele avada ning see vastu võtta. 

Vastutuse seadus. Vastutus on võime olukordadele adekvaatselt reageerida. Vastutus on see, kui me väestame teisi ning julgustame neid ise vastutust kandma. Kui midagi ootamatut juhtub, küsib meister enda käest: “Kuidas ma selle lõin? Milliseid mõtteid või tundeid ma välja saatsin? Kuidas saan ma seda muuta?” Kui võtame vastutuse oma elu eest enda kätte, saavad meist meistrid. Tuleb vastutada enda ja oma teekonna eest ning lubada teistel ise oma elude eest vastutada.

Vahettegemise seadus. Meil on täielik õigus otsustada, keda või mida oma ellu lubada. Meil tuleks aktsepteerida ainult seda, mis meiega resoneerub ning mis täidab meid rahu ja rõõmuga. Siiski ei maksaks ka last pesuveega välja visata. Kuulakem oma intuitsiooni ja usaldagem seda. Laskem intuitsioonil ennast juhtida.

Tänulikkuseseadus. Südamest tulev tänu on võti külluse juurde. See avab universumi lõpmatud varud. Tänu ja tunnustus ehk inimeste headele omadustele keskendumine parandab suhteid! Kui tahad, et su elu oleks õnnelikum, hakka pidama tänulikkuse päevikut. Iga päev kirjuta üles mõned asjad, mille eest saad tänulik olla. Nii õpid märkama head ning seda jäädvustama. Suhtumised, mis aktiveerivad tänulikkuseseaduse, on järgmised: 1) ole positiivselt meelestatud ja tunnustav; 2) loe üles õnnistused, mis sulle osaks on langenud, ning vaata, kuidas need seepeale paljunema hakkavad; 3) ole rõõmus, sest kui sa särad õnnest, tunnustad sa seda, mis sul on; 4) meenuta igaühe häid omadusi, keskendudes heale igas situatsioonis ja igas inimeses; 5) kiida heldelt; 6) kasuta sõnu “ma tänan” siiralt; 7) ole armastav, hoolitsev ja lahke; 8) märka iseenda suurust; 9) pea elu pidupäevaks; 10) püsi õnneseisundis. Tänulikkus toob sinuni äraarvamatud õnnistused.

Õnnistuseseadus. Õnnista inimesi ning nad on õnnelikud ja rahul. Õnnista oma tööd ning see toob sulle rõõmu ja rahuldust. Õnnista oma toitu ning see täitub valgusega. Õnnista taimi ja nad kasvavad külluslikult. Õnnista oma kodu ja sellest saab rahupaik. Õnnista oma keha ning sellest saab imeilus tempel sinu vaimule. Järgnevad afirmatsioonid aktiveerivad õnnistuseseaduse: “Ma olen õnnistatud elama ilusas kehas”; “Mind on õnnistatud inimestega minu ümber, kes mind armastavad”; “Ma olen õnnistatud, kuna mul on rahulik ja turvaline kodu”. Toiduõnnistuse õnnistuseks võid taotleda: “Kristuse nimel, olgu see toit õnnistatud, nii et need Maa annid toidaksid mu füüsilist keha ning need õnnistused minu vaimukeha”. Sa võid Allikalt paluda ka järgmisi õnnistusi: “Õnnista mu käsi, et nad võiksid sind teenida”; “Õnnista mu tööd, et see võiks tuua kõikidele kõige kõrgemat hüvangut”; “Õnnista mu suhteid, et need võiksid olla täidetud armastusest”; “Õnnista mu partnerit, et me võiksime teineteist armastada ja toetada”; “Õnnista mu lapsi ning kaitse ja juhi neid”; “Õnnista meie kodu, et see oleks alati täidetud rahu ja armastusega”. Ühenduse loomiseks teise inimese kõrgema olemusega, võid aga taotleda: “Õnnistagu Jumal minu sees sind ja saagu ma õnnistatud sinu sees elava Jumala poolt”. Õnnista igaüht ning täida kõik inimesed ja olendid enda ümber jumaliku energiaga ning sa oled avanud end universumi lõputule õnnistustevoole.

Armuseadus. Arm on jumalik väljund halastusele. See lahustab karma ja kutsub ellu imesid. Arm võib muuta mateeriat. Kuni tänase päevani oleme Maa peal elades valinud looma vihkamist, haigust ja sõda. Me võime seda aga muuta, võttes vastu ja andes armu. Avataarad tervendavad armu abil, kuid tervendust ei saa pakkuda enne, kui õppetund on õpitud. Armu võib jagada kaastunde, halastuse, empaatia, andestuse ning tingimusteta armastuse kaudu. Arm tervendab, sest armastuse kõrgsageduslikud vibratsioonid muundavad hirmu ja valu madalamaid vibratsioone. Tervendajad on kanaliks kõrgsageduslikule energiale, seega on nad armu instrumendid. Mida rohkem avad oma südame ning lased lahti oma viha või hoolitsed abivajajate eest, seda rohkem õnnistust voolab sellele planeedile. Iga kord, kui palvetad kellegi eest või aitad kedagi armastusest, tõuseb meie planeedi sagedus ning suureneb meie käsutuses oleva valguse hulk. Jaga armu ja võta seda vastu. Arm on jumalik halastusevägi, mis vabastab inimesed kannatusest.

Üheseadus. Viiendas dimensioonis on ainult üks vaimne seadus: me kõik oleme Üks. Me kõik oleme osad Allikast. Seda, mida teed teistele, teed sa tegelikult iseendale. Näe kõiges Jumalat. Ära mõista kohut, kaasaarvatud iseenda üle. Võta maha oma kaitsed, sest mida rohkem end teistest eraldad, seda suletum oled Jumalale. Dogmad loovad seinu ning jäiku konstruktsioone. Dogmade aeg on läbi. Kuna me kõik oleme üks, ei ole meie vahele seinu vaja. Üheseadus loob sillad meie kõrgemate olemuste vahele. Kui mõistad üheseadust, mõistad ka iseenda jumalikkust. Sinust saab kaaslooja. Üksolemine on nii iseenda kui teistes oleva jumalikkuse aktsepteerimine. Ka pimedus on lõppkokkuvõttes vaid valguse teener ja sinu õpetaja. Kui seda mõistad, ületad duaalsuse ning jõuad üksolemisse. On ainult Üks. See on Jumal ehk Kõige Elava Allikas. See oled ka sina.

september 2018:

Vahel loed oma varasemaid mõtteid ja siis on nii hea tunne, kui näed, et oi, ma arenen! :D Ja seda teksti lugedes on ka hea tunne … kuigi pean nüüd tagantjärgi tõdema, et pisarad mind ei aita. Mis siis aitab? Ausus. Iseenda vastu aus olemine. Nii valus kui see ka ei ole. Ja otsustusvõime! Oskus ennast ette tunda ja öelda juba eos EI! Ja kui ei osanud öelda ei, siis tuleb lihtsalt sel korral selg sirgeks ajada ja järgmine kord jälle üritada – jälle olla enda vastu aus. Põhiline on, et lubad endal olla ja ei võta teisi liiga tõsiselt. Sa ei saa tihti endaski kindel olla, ja miks siis arvata, et teistele saab kindel olla :P Ja nii need muutused tulevad, tipa-tapa ja nii see maailm aina nunnumaks läheb ;)