SELFIE QUEEN

Jah, just! Ja nüüd saad seda teha ise profikaamera ees!

selfie

Selfie nurgaks olen valinud stuudios selle valge seina jõulumeeleolus kaunistustega ja sinise tugitooli. Siit lähtuvalt saad mõelda juba riietust. Mida mina soovitan? Kui oled alla kahekümnene, siis ega ei olegi vahet, mida kannad :) Ja kindlasti on neid ka palju, kelle vanusel ka vahet ei ole! Aga teistel soovitan vältida ehk heledaid toone, sest need toovad absoluutselt kõik tumedalt tugitoolitaustalt esile. Aga seda ju ei ole alati vaja ;)

Riietuse toon … vali lähtuvalt olemasolevast. Olemas on siis sellised toonid nagu valge, hall, tumesinine ja tumepruun.

Kas stuudios on midagi kohapeal selga panna või aksessuaarina kasutada? Stuudios on kohapeal palju vahvaid ja huvitavaid riideid :) Aga nad on tõesti huvitavad ja vahvad, kindlasti mitte igavad. Suurustest on esindatud S, M ja L. Onvalik ehteid ja aksessuaare (prille, kübaraid, kunstlilli, …).

stuudio

Pildistama saab tulla ainult ühekaupa! Miks? Selle pärast, et mitmekesi on juba raskem valguse pärast.

Pildistamine toimub päevavalgusega. Stuudios on suured aknad.

Mõtle läbi, mida plaanid fotonurgas ette võtta. Kas võtad midagi kaasa. Sobivad kindlasti nii küünlad, säraküünlad, lilled, lemmikloom (va ehk kiisu, tugitooli kanga tõttu), õhupallid, ehted, prillid, kübarad, …

Mõtle läbi, kui suuri kadreeringuid plaanid teha. Me saame suumida lähemale ja kaugemale aga enne peab siis teadma, kas soovid lähedalt või kaugelt. Saame muuta vaatenurka ja kaugust. Fotoaparaadi ja statiiviga toimetan AINULT mina.

Kas ma olen ruumis üksi? Võin olla kõrvalruumis ja Sina saad olla privaatselt. Siin on ainult üks reegel, kaameraga toimetan ainult mina, ehk siis tulen vahepeal appi sättima. Kui jääd puldiga hätta, siis võin aidata seda vajutada. See on hea pakkumine, sest kõik pildid, pult käes, ei ole eriti vahvad. Puldi loomulik pildilt “kaotamine” on omaette kunst :)

Pildi teravus. Siin näeme pärast väga loomingulist tulemust, mis minule selfie juures just väga meeldib! :) Kindlasti ei ole tulemus sama, mis siis kui nuppu vajutab fotograaf isiklikult, et sellega peab kohe arvestama. Aga uskuge mind, seda enam on tihti tulemus põnevamgi!

Kui palju pilte saab teha? Kaamera mälu on 8GB. Pilte saab teha maksimaalselt ühe mälu jagu, Raw faile tuleb ca 400-500. See on maksimaalne kogus. Pärast praakpiltide ja topeltkaadrite kustutamist võiks jääda faile ca 100-200, mille hulgast kõige lemmikumad valid ja tellid, vastavalt minu tavahinnakirjale:

Originaalfail (trükikvaliteediga .jpg fail)     2.50€

10×15 paberpilt                                                      2.50€

A5 paberpilt                                                            4.30€

A4 paberpilt                                                            9.80€

Fotokapa raamiga 30x45cm (umbes A3)        35.00€

Fotokapa raamiga 45x60cm (umbes A2)        56.00€

Fotokapa raamiga 60x90cm (umbes A1)        77.00€

Fotolõuend 30x45cm (umbes A3)                     40.00€

Fotolõuend 45x60cm (umbes A2)                     70.00€

Fotolõuend 60x90cm (umbes A1)                     115.00€

Minu seeria ajakulu oli ca 30-40 min ja koosnes 200st pildist, millest valisin lemmikutena välja need:

Mina olen väga rahul! :) Ja seetõttu pakun võimalust teilegi! Minu silmale hästi loomulikud pildid minust. Ja me kõik teame kui raske on loomulikuna pildile jääda, eriti kui tead, et keegi sihib sind kaameraga ;)

Ja selfie queen Kaisa:

Ootan teid stuudiosse!

Kristel Vask