Enne pildistamist


SOOVITUSED JA MÕTTED

JALANÕUD. Kui soovid stuudios jalanõudega pilti, palun võta kaasa vahetusjalanõud. Kui teeme perepilti, kontrolli üle, et kõigil oleksid olemas kingad. Pildil on vahvad ka paljad varbad – paljaste varvastega peavad siis pildil kõik olema, ikka ühte moodi. Kui tavalised sokid on tavaliselt natuke määrdunud tallaga jne, siis vastandiks on nt vahvad erksatriibulised varvassokid jne, mis võivad pildil olla toredaks aktsendiks.

RIIDED. Tihti arvatakse, et riided peavad olema taustast eristuvat värvi. Vahel aga saab just laheda tulemuse kui murda reegleid ja traditsioone.

Must mustal. Väga vahva tulemus!

Sinine sinisel. Väga vahva tulemus!

Pildil mõjuvad alati lõbusalt ja hästi kõik triibud ja täpid ja ruudud. Nad võivad olla ka mõnel väikesel teemat läbival aksessuaaril. Või perepilti läbiv värvitoon suuremal või väiksemal kujul. Mingi vahva detail. Fantaasial ei ole siin piire.

Detailid.

Väldi:

– Suure ja kontrastse tekstiga särke/pluuse. Selline tekst tõmbab pildil tähelepanu ära endale ja inimesed muutuvad teisejärguliseks. Kui see ei ole just osa eesmärgist.

Värvid.

– Tumedad ja külmad toonid ilma erksa või puhta aktsendita mõjuvad pildil tihti tõsiselt ja kurvalt. Näiteks talvise jumega meesterahvas tumepruunis triiksärgis ja mustades teksapükstes. Lihtsalt näide.

– Enne pildistama tulemist vaata riided kohe väga korralikult üle! Vaata, et seal ei oleks plekke, tolmused/prahised, et ei ripuks niite. Ja riie, mis peab olema sirge, oleks sirge. Tänapäeva kaamerad on väga hea kvaliteediga – KÕIK jääb peale!

– Tulles stuudiosse lapsega, palun vaata ta nägu kohe lähedalt üle. Ka siin jääb KÕIK pildile : ) Portreepildil on see tilluke silmarähm suur ja kollane. Halastust ei leia ka õrn pudrusuu ega ninakollid : ) Väikelapsega võta kaasa väike rätik suu/nina pühkimiseks. Jah, tihti ma saan süljenire ära photoshoppida … aga kumba Sa soovid – et kulutan palju-palju aega nirede elimineerimisele  … või et ma kasutaksin selle aja hoopis eritöötlusele/põnevamatele mõtetele ja/või kiiremale teenindamisele?

JUUKSED. Jah, puhta ja pestud pea vastu ei saa miski, siiski annab i-le täpi väike ekstra juuksehooldus, väike ekstra lokike või punutis.

Elisa

Mida soovitan, on see, et tihti on fotol parem kui juukseseade on tehtud rohkem näo suunas (külgedel olemas, osaliselt üle otsaesise), mitte tõmmatud ära kuklale, sest kukal tihti fotole ei jäägi! Jääb hoopis nudi pea. Juuksed on meie ehe!

Kaunitarid.

KÄED ja JALAD. Võin öelda, et ma kuulusin kunagi inimeste hulka, kellele VÄGA naiselikud naised ei meeldinudki : ) Nüüd, mil pildistan väga palju inimesi ja väga palju naisi, pean ma naiselikke naisi kuldaväärt inimesteks! : ) Ja isegi kui Sa tavaelus ei ole nii naiselik : ) Siis pildil on väike graatsia alati ilus! Mõtle, et Su käed on tantsija käed, lase nad vabaks. Sul on puusad ja õlad ja ilusad jalad, tunne end vabalt ja hästi. Ehk aitab Sind kui mõtled end mõnda näidendisse või jutustusse … lase oma keha vabaks ja anna mulle mõnus, vaba ja graatsiline etendus! ; )

MIS PANEB SILMAD SÄRAMA? Esimene oluline nüanss on kellaaeg. Hommikul-ennelõunal ja lõuna ajal on Sinu silmad kõige värskemad, erksamad ja säravamad! Sõltumata vanusest! Teisena toon välja kaasa võetud kodulooma : ) Uskumatu, mida teeb loom inimese silmadega!Kiisubeebid.

MIDA FOTOSESSIOONI AJAL VEEL TEHA? Näita üles initsiatiivi. Kui Sul on oma lapsega oma müramisstiil, omad naljad, omad traditsioonid – näita neid mulle! Teie omad asjad mõjuvad kõige paremini ja panevad silmad tõeliselt särama! Paremini kui minu kohmetud naljad või “nahast välja pugemised” : )

Mürage!

Näidake üles initsiatiivi! Mina võin olla juhendamiseks liiga kaugel! Tunnetage endi lähedust!

Naerata PÄRISELT!

Kui soovid pildile kirge, ole kirglik!

Soovid kirge? Ole kirglik!

Kallista!

Kirg

Soovid kirge? Ole kirglik!

Sinu ilme annab pildile iseloomu!

MIDA MULLE MEELDIB KÕIGE ROHKEM PILDISTADA? Kõike, mida ma pole veel pildistanud! Mida ekstreemsem, moekam ja fantaasiarikkam, seda parem! Plätserdan vees, rooman mudas, ronin puu otsas … ja saadan nendesse kohtadesse ka oma modellid : D

Varakevadine üleujutus.

 ... võsas

Looduses

Lilleke.

Üleujutuses!

Võsas.

 ... mis tunded tekivad?

Aprillikuu lumes (2013)

 Pildile jääb ainult see, mida mulle näitad!

Minul on idee ... Sina teed ideest reaalsuse!